אודות ד"ר לידיה לרנר

סיימתי לימודי רפואה בבוקרשט, רומניה. לאחר עלייתי ארצה, התמחיתי בפסיכיאטריה ולמדתי פסיכותרפיה. ביצעתי תפקידים קליניים וניהוליים שונים ובין השנים 2005-1991 שימשתי כסגנית פסיכיאטר מחוזי, מחוז חיפה. דרך תפקיד זה רכשתי ניסיון רב בטיפול בהתמודדות עם מצבים נפשיים חריפים.

בשנת 1997 הקמתי את המחלקה הפסיכיאטרית במרכז הרפואי הלל יפה, חדרה. בין השנים  2018-1998 ניהלתי את המערך לבריאות הנפש באותו מרכז רפואי, מערך אשר כולל: מחלקה פסיכיאטרית, מרפאה לבריאות הנפש מבוגרים, מרפאה לבריאות הנפש ילדים ונוער ומחלקה לטיפול יום. 

במקביל לעבודה קלינית וניהולית זו חקרתי נושא שמעניין אותי במיוחד – סוגיית הקשר בין יצירתיות אמנותית ומצבים נפשיים שונים, ובין השנים 2017-2007 לימדתי באוניברסיטת חיפה קורס שנתי העוסק בנושא ספציפי זה. 

לאורך השנים לימדתי סטודנטים לרפואה, מתמחים בפסיכולוגיה קלינית, עובדים סוציאליים בהכשרה קלינית, סטודנטים לסיעוד ולטיפול באמנויות. 

משנת 2009 אני משמשת כפוסקת בתחום הפסיכיאטריה בוועדות ערער של המוסד לביטוח לאומי.

תחומי טיפול

אני מטפלת בשלל משברים נפשיים מגיל 18 ומעלה. המצבים השכיחים הזקוקים לטיפול פסיכיאטרי הם:

  • דיכאון והפרעה דו-קוטבית (מאניה-דיפרסיה)
  • מצבים חרדתיים
  • פוסט-טראומה
  • מצבים פסיכוטיים
  • משברים על רקע הפרעת אישיות

 

לגישתי, הטיפול המיטבי הוא משולב – תרופתי ופסיכותרפויטי (שיחות טיפוליות). יחד עם זאת, יש לציין כי הטיפול הפסיכותרפויטי אינו מתאים לכל אדם וכי לרצונו של המטופל לפתח קשר טיפולי מסוג זה יש חשיבות מכרעת. 

חשוב לדעת כי בכל סוגי ההפרעות המצוינות לעיל, היעילות של הטיפול התרופתי הוכחה מעל לכל ספק. כמו כן, הוכחה יעילותו המניעתית של הטיפול התרופתי במצבים המתאפיינים בחזרתיות לפרקי זמן שונים. 

באשר להתערבות הפסיכותרפויטית – הנה קצרת מועד וממוקדת בקשיים הנוכחיים הדומיננטיים שבחיי המטופל.

ד"ר לידיה לרנר פסיכיאטרית מומחית

יצירת קשר

כתובת:

בניין MDC, הברזל 15, רמת החייל ת"א

התקשרו עכשיו:
אימייל:
כל הזכויות שמורות © 2019